27 квітня 2018 року відбудеться ІІ науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «ФАРМАЦЕВТИЧНА НАУКА ТА ПРАКТИКА: ПРОБЛЕМИ, ДОСЯГНЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Шановні колеги! Запрошуємо вас прийняти участь у роботі ІІ науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «ФАРМАЦЕВТИЧНА НАУКА ТА ПРАКТИКА: ПРОБЛЕМИ, ДОСЯГНЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», що відбудеться 27 квітня 2018 р. на базі кафедри загальної фармації та безпеки ліків ІПКСФ НФаУ.

Термін подачі матеріалів до 06 квітня 2018 р.

Детальна інформація наведена нижче.

Сподіваємося на співпрацю!

МОЗ Казахстану готує проект адресної доставки пільгових ліків

4 грудня 2017 року на засіданні уряду Казахстану Міністр охорони здоров'я республіки Елжан Біртанов повідомив про спільні з «Казпочта» плани з доставки пільгових ліків пацієнтам додому, передає Фармвісник.

Проект буде презентовано громадськості в 2018 році.

Причиною розробки проекту стали як глобальна тенденція з адресної доставки, так і необхідність забезпечення адекватного планування кількості закуповуваних препаратів через цифровзацію системи.

Крім того, за словами Біртанова, це дозволить залучити самих пацієнтів в систему контролю призначення їм пільгових препаратів щоб уникнути шахрайських схем.

Вчені підрахували тривалість первинної консультації лікаря в різних країнах

Тривалість прийому лікарями первинної ланки в 67 країнах світу становить від 48 секунд в Бангладеш до 22,5 хвилини в Швеції. В середньому, половина населення планети не може розраховувати більше, ніж на 5 хвилин уваги лікаря. До такого висновку прийшли автори дослідження, опублікованого в BMJ, пише Reuters.

Дослідники вивчили 178 робіт, присвячених тривалості лікарських оглядів та складених в 67 країнах. Виявилося, що в 18 країнах, в яких проживає близько половини населення планети, прийом фахівцем первинної ланки триває менше 5 хвилин. Ще в 25 країнах тривалість лікарського огляду становить до 10 хвилин.

Автори зазначили, що в розвинених країнах час консультації поступово зростає. Так, в США тривалість прийому у лікаря щорічно зростала на 12 секунд і тепер дорівнює 20 хвилинам. При цьому в країнах з низьким і середнім рівнем доходу тривалість консультації навпаки скорочується, що пов'язано з ростом числа пацієнтів. У Китаї, наприклад, лікар приділяє пацієнтові в середньому 2 хвилини.

На думку вчених, маленька тривалість огляду лікарем знижує якість медичної допомоги і підвищує ризик вигоряння медичних працівників. Що стосується відчуття задоволеності пацієнта, то воно не так сильно залежить від тривалості консультації. «Навіть якщо на пацієнта буде відводитися 30-40 хвилин лікарського часу, немає гарантій, що пацієнт залишиться задоволений», – заявив один з авторів дослідження д-р Ірвінг.

Доцільність вакцинації проти менінгококової інфекції групи В у країнах ЄС/ЄЕП – експертна думка ECDC

Менінгококки серогрупи В є причиною розвитку септицемії і менінгіту з швидким початком хвороби, високою захворюваністю і смертністю. У 2015 р країнах європейського союзу (ЄС) і європейського економічного простору (ЄЕП) було зареєстровано 1 682 випадки менінгококової інфекції групи В, причому темпи захворюваності були найбільш високими серед немовлят у віці до 1 року, хоча тягар хвороби варіює між країнами.

Перша багатокомпонентна менінгококова вакцина В (4CMenB) отримала ліцензію на маркетування в ЄС в 2013 р, і з того часу 12 країн випустили рекомендації по її використанню. На сьогодні ця вакцина включена в державні програми з імунізації в Ірландії, Італії та Великобританії. Австрія, Чехія і Німеччина (штат Саксонія) рекомендують цю вакцину без державного фінансування, а 6 країн включили її в програму по імунізації тільки для осіб з груп ризику. Країни, які вирішили не запроваджувати рутинну вакцинацію проти менінгококової інфекції групи В, приводили різні причини для відмови від неї: низька захворюваність, відсутність економічної ефективності, обмеження даних щодо ефективності, безпечності, тривалості захисту від інфекції та ін.

Було доведено, що вакцина 4 CMenB ефективна для індукування імунної відповіді у немовлят у віці 2-5 міс при введенні доз за схемою «3 + 1», а також у немовлят старше 6 міс і у дітей 2-5 років за схемою «2 + 1». У підлітків і дорослих 2 дози вакцини дозволяли досягти необхідної імунної відповіді. Результати, отримані в Великобританії, де імунізація 2 дозами вакцини 4 CMenB була введена в національну програму по імунізації в вересні 2015 року, показують, що ефективність 2 доз вакцини 4cmenb склала 82,9% по відношенню до всіх випадків менінгококової інфекції групи В. Кількість випадків захворюваності серед немовлят, які мали право на вакцинацію, скоротилося вдвічі за перші 10 міс реалізації програми.

У свою чергу, дані, отримані з Ірландії і Великобританії, показали, що ця вакцина є економічно ефективною через більш високу захворюваність на менінгококову інфекцію групи В серед дітей у віці до 1 року в цих країнах і з урахуванням соціальних витрат, вартості вакцини, графіка вакцинації. В цілому економічна ефективність вакцини 4cmenb залежить від специфіки конкретної країни.

Експертний висновок ECDC про впровадження багатокомпонентної менінгококової вакцини b (4 CMenB) в країнах ЄС/ЄЕП пропонує кілька варіантів схем вакцинації для країн, які розглядають питання про включення цієї вакцини в програму імунізації: вакцинація всіх немовлят у віці до 1 року, вакцинація різних вікових груп, вакцинація осіб з груп високого ризику або вакцинація людей в умовах спалаху.

Крім того, даний експертний висновок підкреслює важливість комунікації з батьками і працівниками охорони здоров'я щодо цієї вакцини і співпраці між країнами в процесі оцінки доцільності включення її в графік імунізації.

Документ покликаний підтримувати прийняття на національному рівні рішень щодо вакцинації проти менінгококової інфекції групи в у країнах ЄС/ЄЕП.

За матеріалами ecdc.europa.eu