Оперативний штаб МОЗ України затвердив план вакцинації населення від COVID-19

Центр громадського здоров’я інформує, що 22 грудня оперативний штаб МОЗ України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. «Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних щодо вакцин, доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», — наголосив в.о. генерального директора ЦГЗ Ігор Кузін та додав, що мета цього плану протягом 2021–2022 рр. охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50% населення України (20 млн осіб). Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення. План оновлюватимуть кожні два тижні, аби він відповідав реальній ситуації.

Джерело: https://www.apteka.ua/article/577912

 
 
 
Вітаємо АТ "Фармак" із 95-річчям!

З нагоди 95-річчя  АТ «Фармак» вітаємо весь колектив цього "гіганта" фармацевтичной промисловості! Хай новий для цього підприємства рік стане продуктивним, сприятливим для розвитку та здійснення найамбітніших та сміливих планів і досягнень!

Безумовно, величезну роль в успіхах підприємства відіграють ефективне керівництво, злагоджена робота й високий професіоналізм всього колективу АТ «Фармак». Нехай їх праця й надалі буде ефективною та приносить тільки найкращі результати!

 

Для фармацевтичної промисловості вперше розроблено туби, що повністю переробляються

За повідомленнями компанії "Hoffmann Neopac" туби з відкидними кришками з поліетилену високої щільності (high density polyethylene - HDPE), повністю придатні для вторинної переробки та були розроблені саме для використання у фармацевтичній промисловості.

Туби є проривом у світовомупрагненні до трансформації упаковки, оскільки комбінація туби і кришки з мономатеріалу долає давню функціональну проблему для відкидних кришок, які раніше виготовлялися переважно з менш придатних для вторинної переробки поліпропіленових матеріалів.

Компанія повідомляє, що нові туби повністю придатні для вторинної переробки, оскільки всі її компоненти складаються з матеріалів одного семейства, та туби повністю підходять саме для фармацевтичної упаковки.

За матеріалами europeanpharmaceuticalreview.com

10-й ювілейний аптечний саміт України-2020

 

саммит

 

9 грудня 2020 року відбудеться 10-й ювілейний аптечний саміт України-2020.

Традиційно в кінці року Аптечна професійна асоціація України (АПАУ) збирає всіх гравців фармринку: керівників і представників аптечних компаній та мереж, виробників і дистриб’юторів фармацевтичної продукції, профільних громадських об’єднань, державних регуляторних органів, засобів масової інформації та інших фахівців, щоб обговорити сучасні тенденції розвитку галузі, обмінятися інсайтами щодо ринку та виробити стратегію розвитку фармації на найближче майбутнє.

До участі в заході запрошені представники Адміністрації Президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, МОЗ, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та інших органів виконавчої влади.

На відвідувачів чекають цікаві спікери, корисна та актуальна інформація, конструктивні діалоги, пресбрифінги та багато сюрпризів.

КЛЮЧОВІ ТЕМИ:

  • Аптечний ринок 2020-2021 в умовах карантинних обмежень. Аналітичний огляд та прогнози.
  • Дистанційна торгівля лікарськими засобами. Що потрібно зробити, аби закон запрацював?
  • Е-рецепт у системі охорони здоров’я. Скільки кроків лишилося до його впровадження?
  • 2D-кодування. Європейський досвід та українські реалії.
  • Діяльність аптек в умовах сьогодення. Чи актуально наразі дерегулювати обіг лікарських засобів?
  • Аптечні кадри. Особливості роботи в умовах COVID-19 — тренінги, підвищення кваліфікації, допомога психолога…

  • Взаємодія «виробник — аптека». Нові тренди в нових умовах.

Місце проведення: Ramada Encore Kyiv, Україна, Київ, Столичне шосе, 103

19 вересня 2020 р. Україна святкує день фармацевтичного працівника!

Каф ЗФБЛ С днем Фармацевта

 Сьогодні, 19 вересня, в Україні відзначають День фармацевтичного працівника. Це свято відзначається у третю суботу вересня, відповідно до указу президента України від 1999 р.
Національний фармацевтичний університет у цьому році започаткував чудову традицію - проводити флешмоб привітань  на честь цього свята online під хештегом #ялюблюфармацію. Сотні теплих слів і добрих побажань щиряться простором інтернет на честь фармацевтів! 

Боротьба зі стійкістю до антибіотиків: екологічна основа

Антибіотики та інші ліки загрожують прісним водоймам у всьому світ. Про це відкриття вчених з університету Неймегена (Нідерланди) повідомило видання Environmental Research Letters.

Відзначається, що високі концентрації лікарських речовин становлять серйозну небезпеку для екосистем.

«Високі концентрації антибіотика можуть вбивати мікробів, що живуть в природних водоймах, а це буде порушувати ланцюги харчування», – каже дослідник Рік Олденкамп.

Висока концентрація антибіотиків може також вбивати корисні мікроорганізми в очисних спорудах, що призведе до забруднення водойм.

У повідомленні зазначено, що найбільша концентрація спостерігається в антибіотика ципрофлоксацину та засобу від епілепсії карбамазепіну.

Стійкість до антибіотиків являє собою загрозу для здоров'я людини і тварин у всьому світі, і необхідні ключові заходи для зниження ризиків, пов'язаних з генами стійкості до антибіотиків, які виникають у навколишньому середовищі. Ці заходи включають в себе визначення критичних точок контролю, розробку надійних процедур спостереження і оцінки ризику, а також впровадження технологічних рішень, які можуть запобігти забрудненню навколишнього середовища бактеріями і генами, стійкими до антибіотиків.

 Вчені всього світу сьогодні обговорюють основні прогалини в знаннях, майбутні потреби в дослідженнях, а також політику і варіанти управління, яким слід приділити пріоритетну увагу для боротьби зі стійкістю до антибіотиків та їх концентрацією у навколишньому середовищі.

Джерела:  за матеріалами http://aspekty.nethttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25817583

УВАГА! Матеріали ІІ науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «ФАРМАЦЕВТИЧНА НАУКА ТА ПРАКТИКА: ПРОБЛЕМИ, ДОСЯГНЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», 27 квітня 2018 р.

Шановні колеги! Вашій увазі представлено матеріали ІІ науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «ФАРМАЦЕВТИЧНА НАУКА ТА ПРАКТИКА: ПРОБЛЕМИ, ДОСЯГНЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», що пройшла  27 квітня 2018 р. на базі кафедри загальної фармації та безпеки ліків ІПКСФ НФаУ.

МОЗ Казахстану готує проект адресної доставки пільгових ліків

4 грудня 2017 року на засіданні уряду Казахстану Міністр охорони здоров'я республіки Елжан Біртанов повідомив про спільні з «Казпочта» плани з доставки пільгових ліків пацієнтам додому, передає Фармвісник.

Проект буде презентовано громадськості в 2018 році.

Причиною розробки проекту стали як глобальна тенденція з адресної доставки, так і необхідність забезпечення адекватного планування кількості закуповуваних препаратів через цифровзацію системи.

Крім того, за словами Біртанова, це дозволить залучити самих пацієнтів в систему контролю призначення їм пільгових препаратів щоб уникнути шахрайських схем.

http://pharma.net.ua

Вчені підрахували тривалість первинної консультації лікаря в різних країнах

Тривалість прийому лікарями первинної ланки в 67 країнах світу становить від 48 секунд в Бангладеш до 22,5 хвилини в Швеції. В середньому, половина населення планети не може розраховувати більше, ніж на 5 хвилин уваги лікаря. До такого висновку прийшли автори дослідження, опублікованого в BMJ, пише Reuters.

Дослідники вивчили 178 робіт, присвячених тривалості лікарських оглядів та складених в 67 країнах. Виявилося, що в 18 країнах, в яких проживає близько половини населення планети, прийом фахівцем первинної ланки триває менше 5 хвилин. Ще в 25 країнах тривалість лікарського огляду становить до 10 хвилин.

Автори зазначили, що в розвинених країнах час консультації поступово зростає. Так, в США тривалість прийому у лікаря щорічно зростала на 12 секунд і тепер дорівнює 20 хвилинам. При цьому в країнах з низьким і середнім рівнем доходу тривалість консультації навпаки скорочується, що пов'язано з ростом числа пацієнтів. У Китаї, наприклад, лікар приділяє пацієнтові в середньому 2 хвилини.

На думку вчених, маленька тривалість огляду лікарем знижує якість медичної допомоги і підвищує ризик вигоряння медичних працівників. Що стосується відчуття задоволеності пацієнта, то воно не так сильно залежить від тривалості консультації. «Навіть якщо на пацієнта буде відводитися 30-40 хвилин лікарського часу, немає гарантій, що пацієнт залишиться задоволений», – заявив один з авторів дослідження д-р Ірвінг.

http://www.remedium.ru

Доцільність вакцинації проти менінгококової інфекції групи В у країнах ЄС/ЄЕП – експертна думка ECDC

Менінгококки серогрупи В є причиною розвитку септицемії і менінгіту з швидким початком хвороби, високою захворюваністю і смертністю. У 2015 р країнах європейського союзу (ЄС) і європейського економічного простору (ЄЕП) було зареєстровано 1 682 випадки менінгококової інфекції групи В, причому темпи захворюваності були найбільш високими серед немовлят у віці до 1 року, хоча тягар хвороби варіює між країнами.

Перша багатокомпонентна менінгококова вакцина В (4CMenB) отримала ліцензію на маркетування в ЄС в 2013 р, і з того часу 12 країн випустили рекомендації по її використанню. На сьогодні ця вакцина включена в державні програми з імунізації в Ірландії, Італії та Великобританії. Австрія, Чехія і Німеччина (штат Саксонія) рекомендують цю вакцину без державного фінансування, а 6 країн включили її в програму по імунізації тільки для осіб з груп ризику. Країни, які вирішили не запроваджувати рутинну вакцинацію проти менінгококової інфекції групи В, приводили різні причини для відмови від неї: низька захворюваність, відсутність економічної ефективності, обмеження даних щодо ефективності, безпечності, тривалості захисту від інфекції та ін.

Було доведено, що вакцина 4 CMenB ефективна для індукування імунної відповіді у немовлят у віці 2-5 міс при введенні доз за схемою «3 + 1», а також у немовлят старше 6 міс і у дітей 2-5 років за схемою «2 + 1». У підлітків і дорослих 2 дози вакцини дозволяли досягти необхідної імунної відповіді. Результати, отримані в Великобританії, де імунізація 2 дозами вакцини 4 CMenB була введена в національну програму по імунізації в вересні 2015 року, показують, що ефективність 2 доз вакцини 4cmenb склала 82,9% по відношенню до всіх випадків менінгококової інфекції групи В. Кількість випадків захворюваності серед немовлят, які мали право на вакцинацію, скоротилося вдвічі за перші 10 міс реалізації програми.

У свою чергу, дані, отримані з Ірландії і Великобританії, показали, що ця вакцина є економічно ефективною через більш високу захворюваність на менінгококову інфекцію групи В серед дітей у віці до 1 року в цих країнах і з урахуванням соціальних витрат, вартості вакцини, графіка вакцинації. В цілому економічна ефективність вакцини 4cmenb залежить від специфіки конкретної країни.

Експертний висновок ECDC про впровадження багатокомпонентної менінгококової вакцини b (4 CMenB) в країнах ЄС/ЄЕП пропонує кілька варіантів схем вакцинації для країн, які розглядають питання про включення цієї вакцини в програму імунізації: вакцинація всіх немовлят у віці до 1 року, вакцинація різних вікових груп, вакцинація осіб з груп високого ризику або вакцинація людей в умовах спалаху.

Крім того, даний експертний висновок підкреслює важливість комунікації з батьками і працівниками охорони здоров'я щодо цієї вакцини і співпраці між країнами в процесі оцінки доцільності включення її в графік імунізації.

Документ покликаний підтримувати прийняття на національному рівні рішень щодо вакцинації проти менінгококової інфекції групи в у країнах ЄС/ЄЕП.

За матеріалами ecdc.europa.eu

http://www.apteka.ua

На кафедрі загальної фармації та безпеки ліків ІПКСФ НФаУ професорсько-викладацький склад активно підтримує здоров’язбережувальні технології, постійно працюючи з інтернами та слухачами циклів підвищення кваліфікації фахівців фармації та медицини у напрямку формування та збереження як власного так і колективного здоров’я.

НФаУ - завжди на стороні здоров'я https://www.youtube.com/watch?v=NVUFnXB0QQI.

28 липня 2019 р – всесвітній день боротьби з гепатитом

Вірусами гепатиту B та C інфіковані 325 млн осіб у всьому світі, і щорічно від них вмирає близько 1,4 млн людей. За рівнем смертності ця інфекційна хвороба посідає друге місце після туберкульозу, а кількість людей, інфікованих гепатитом, в 9 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих. Понад 80% людей, хворих на гепатит, не мають доступу до засобів профілактики, тестування та лікування. Тому своєчасним є актуальним інформування фахівців фармацевтичної галузі щодо профілактики цієї хвороби.

 

04 червня 2019 р. відбулася конференція зі скандинавської ходьби «Скандинавська ходьба замість ліків» (м. Харків)

У заході взяли участь представники міжнародної федерації скандинавської ходьби (ONWF), освітніх та оздоровчих установ, громадських організацій.

Інформацію щодо тематики скандинавської ходьби як заходу реабілітації, оздоровчого напрямку, виду фізичного навантаження та його медичних аспектів прослухали зав. каф., проф. Шульга Л. І. та доц. Кожухова Т. В., яка активно залучилася до тренувань поряд з іншими харків’янами, що прагнуть зберегти своє здоров’я.

здоровье

З метою пропаганди здорового способу життя викладачами кафедри починаючи з 2015 року проводяться просвітницькі заходи, що супроводжуються мультимедійними презентаціями. Тематика повідомлень охоплює профілактику СНіДу, туберкульозу, гепатитів, захворювань порожнини рота, висвітлює заходи, які запобігають наркоманії, алкоголізму, артеріальній гіпертензії, стресу, інформаційному перенавантаженню як фактору виникнення багатьох захворювань.

Надання просвітницької інформації за тематикою „Здоровий спосіб життя» (01.09.2019 – 29.12.2019 р.)

№ з/п

Тема

Дата

Місто проведення заходу

Кількість слухачів

Викладач

1.

Основні чинники, що формують здоровя людини

14.01.2019 р

Цикл ТУ м. Харків (14.01 – 12.02.2019 р.)

143

доц. Шевченко В.О.

2.

Відомий пропагандист здорового способу життя – М. Амосов

17.01.2019 р

Цикл ТУ м. Харків (16.01 – 29.01.2019 р.)

54

доц. Бурьян К.О.

3.

Характеристика ВІЛ (СНІД). Діагностичні критерії, шляхи зараження. Етіопатогенез, клінічна картина, принципи лікування та профілактики

28.01.2019 р

Цикл ТУ м. Вінниця (23.01 – 05.02.2019 р.

43

проф. Цубанова Н.А.

4.

Відомий пропагандист здорового способу життя – М. Амосов

28.01.2019 р

Цикл ТУ м. Вінниця (23.01 – 21.02.2019 р.)

47

проф. Супрун Е.В.

5.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

28.01.2019 р

Цикл ПА м. Вінниця (23.01 – 21.02.2019 р.)

24

доц. Лукієнко О.В.

6.

Обмороження. Принципи первинної медичної допомоги

31.01.2019 р

Цикл ТУ м. Чернігів (30.01 – 12.02.2019 р.)

39

доц. Огарь С.В.

7.

Здорове харчування

31.01.2019 р

Цикл ТУ м. Чернігів (30.01 – 28.02.2019 р.)

51

доц. Шевченко В.О.

8.

Стрес та боротьба з ним

31.01.2019 р

Цикл ПА м. Чернігів (30.01 – 28.02.2019 р.)

38

доц. Бондарєв Є.В.

9.

Алкоголізм – погляд на проблему

12.02.2019 р

Цикл ТУ м. Харків (12.02 – 14.03.2019 р.)

50

доц. Файзуллін О.В.

10.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами

13.03.2019 р

Цикл ТУ м. Полтава (13.03 – 11.04.2019 р.)

89

доц. Ролік-Аттіа С.М.

11.

Загартовування організму і його вплив на здоров'я організму

14.03.2019 р

Цикл ТУ м. Полтава (13.03 – 26.03.2019 р.)

84

ст. викл. Домар Н.А.

12.

Соціальні аспекти наркоманії

18.03.2019 р

Цикл ПА м. Полтава, 13.03 – 11.04.2019 р.

30

проф. Супрун Е.В.

13.

Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів

03.04.2019 р

Цикл ТУ м. Чернігів (03.04 – 16.04.2019 р.)

88

доц. Ролік-Аттіа С.М.

14.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами

03.04.2019 р

Цикл ТУ м. Чернігів (03.04 – 08.05.2019 р.)

100

доц. Губченко Т.Д.

15.

Профілактика захворювань порожнини рота

04.04.2019 р

Цикл ТУ м. Чернігів (03.04 – 21.05.2019 р.)

123

проф. Шульга Л.І.

16.

Відомий пропагандист здорового способу життя – М. Амосо

14.05.2019 р.

м. Рівне, цикл ПА (13.05 – 11.06.2019 р.)

20

доц. Губченко Т.Д.

17.

Соціальні аспекти наркоманії

14.05.2019 р.

м. Рівне, цикл ТУ (13.05 – 11.06.2019 р.)

50

доц. Файзуллін О.В.

18.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

21.05.2019 р.

м. Чернівці, цикл ТУ (20.05 – 19.06.2019 р.)

61

доц. Бурьян К.О.

19.

Стрес та боротьба з ним

03.04.2019 р.

м. Рівне, цикл ТУ (03.09 – 03.10.2019 р.)

23

доц. Шевченко В.О.

20.

Основні чинники, що формують здоровя людини

03.04.2019 р.

м. Рівне, цикл ПА (03.09 – 03.10.2019 р.)

27

доц. Губченко Т.Д.

21.

Обмороження. Принципи первинної медичної допомоги

12.09.2019 р.

м. Чернігів, цикл ТУ (11.09 – 24.09.2019 р.)

32

доц. Губченко Т.Д.

22.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

09.10.2019 р.

м. Чернігів, цикл ТУ (11.09 – 10.10.2019 р.)

61

проф. Шульга Л.І.

23.

Профілактика захворювань порожнини рота

15.10.2019 р.

м. Одеса, цикл ТУ (02.10 – 16.10.2019 р.)

91

доц. Ролік-Аттіа С.М.

24.

Соціальні аспекти наркоманії

31.10.2019 р.

м. Одеса, цикл ТУ (02.10 – 01.11.2019 р.)

50

доц. Лукієнко О.В.

25.

Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів

31.10.2019 р.

м. Одеса, цикл ПА (02.10 – 01.11.2019 р.)

10

проф. Шульга Л.І.

26.

Стрес та боротьба з ним

30.10.2019 р.

м. Вінниця, цикл ТУ (23.10 – 05.11.2019 р.)

30

ст. викл. Домар Н.А.

27.

Характеристика ВІЛ (СНІД). Діагностичні критерії, шляхи зараження. Етіопатогенез, клінічна картина, принципи лікування та профілактики

20.11.2019 р.

м. Вінниця, цикл ТУ (23.10 – 21.11.2019 р.)

71

проф. Шульга Л.І.

29.

Здорове харчування

20.11.2019 р.

м. Вінниця, цикл ПА (23.10 – 21.11.2019 р.)

29

доц. Файзуллін О.В.

30.

Відомий пропагандист здорового способу життя – М. Амосов

07.11.2019 р.

м. Харків, Цикл ТУ (28.10. – 26.11.2019 р.)

31

доц. Пересадько І.Г.

31.

Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів

07.11.2019 р.

м. Харків, Цикл ТУ (05.11. – 18.11.2019 р.)

11

доц. Лукієнко О.В.

32.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами (неїстівними та умовно їстівними)

25.11.2019 р.

м. Харків, Цикл ТУ (05.11. – 04.12.2019 р.)

38

доц. Файзуллін О.В.

33.

Алкоголізм – погляд на проблему

03.12.2019 р.

м. Харків, Цикл ПА (05.11. – 04.12.2019 р.)

8

доц. Огарь С.В.

Надання просвітницької інформації за тематикою „Здоровий спосіб життя» (01.09.2018 – 29.12.2018 р.)

№ з/п

Тема

Дата

Місто проведення заходу

Кількість слухачів

Викладач

1.

Основні чинники, що формують здоровя людини

15.01

м. Харків, цикл ТУ (15.01-13.02.2018 р.)

83

проф. Шульга Л.І.

2.

Відомий пропагандист здорового способу життя – М. Амосов

18.01

м. Харків, цикл ТУ (18.01-31.01.2018 р.)

37

доц. Квітчата Г.І.

3.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

08.02

м. Харків, цикл ПА (08.02-12.03.2018 р.)

12

проф. Шульга Л.І.

4.

Здорове харчування

08.02

м. Харків, цикл ТУ (08.02-21.02.2018 р.)

49

доц. Бурьян К.О.

5.

Стрес та боротьба з ним

08.02

м. Харків, цикл ТУ (08.02-12.03.2018 р.)

49

доц. Лукієнко О.В.

6.

Обмороження. Принципи первинної медичної допомоги

21.02

м. Полтава, цикл ПА

(21.02-23.03.2018 р.)

19

проф. Шульга Л.І.

7.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами

21.02

м. Полтава, цикл ТУ

(21.02-06.03.2018 р.)

77

доц. Шевченко В.О.

8.

Профілактика захворювань порожнини рота

21.02

м. Полтава, цикл ТУ

(21.02-23.03.2018 р.)

41

доц. Ролік-Аттіа С.М.

9.

Алкоголізм – погляд на проблему

27.02

м. Харків, цикл ТУ (27.02-30.03.2018 р.)

48

доц. Файзуллін О.В.

10.

Характеристика ВІЛ (СНІД). Діагностичні критерії, шляхи зараження. Етіопатогенез, клінічна картина, принципи лікування та профілактики

14.03

м. Рівне, цикл ПА (14.03-13.04.2018 р.)

28

доц. Губченко Т.Д.

11.

Соціальні аспекти наркоманії

14.03

м. Рівне, цикл ТУ (14.03-13.04.2018 р.)

48

доц. Файзуллін О.В.

12.

Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів

03.04

м. Харків, цикл ПА (03.04-05.05.2018 р.)

10

доц. Якущенко В.А.

13.

Артеріальна гіпертензія

03.04

м. Харків, цикл ТУ (03.04-05.05.2018 р.)

50

доц. Губченко Т.Д.

14.

Соціальні аспекти наркоманії

11.04

м. Чернігів, цикл ТУ (11.04-24.04.2018 р.)

94

доц. Шевченко В.О.

15.

Артеріальна гіпертензія

11.04

м. Чернігів, цикл ТУ (11.04-12.05.2018 р.)

97

доц. Якущенко В.А.

16.

Алкоголізм – погляд на проблему

14.05

м. Чернігів, цикл ТУ (14.05-26.05.2018 р.)

65

доц. Ролік-Аттіа С.М.

17.

Стрес та боротьба з ним

14.05

м. Чернігів, цикл ПА

(14.05.- 13.06.2018 р.)

26

доц. Ролік-Аттіа С.М.

Надання просвітницької інформації за тематикою „Здоровий спосіб життя» (01.09.2017 – 29.12. 2017 р.)

№ з/п

Тема

Дата

Місто проведення

заходу

Кількість слухачів

Викладач

1.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами (неїстівними та умовно їстівними)

13.09.2017 р.

м. Чернігів, цикл ТУ

(13.09 – 26.09.2017 р.)

32

доц. Губченко Т.Д.

2.

Здорове харчування

 

25.09.2017 р.

м. Чернігів, цикл ТУ

(13.09 – 12.10.2017 р.)

76

ас. Безценна Т.С.

3.

Стрес та боротьба з ним

25.09.2017 р.

м. Харків, цикл ТУ

(20.09 – 21.10.2017 р.)

74

доц. Огарь С.В.

4.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами (неїстівними та умовно їстівними)

02.10.2017 р.

м. Харків, цикл ТУ

(25.09 – 07.10.2017 р.)

44

доц. Кузнєцова В.М.

5.

Основні чинники, що формують здоров’я людини

05.10.2017 р.

м. Одеса, цикл ТУ

(04.10 – 19.10.2017 р.)

48

доц. Шевченко В.О.

6.

Соціальні аспекти наркоманії

04.10.2017 р.

м. Одеса, цикл ТУ

(04.10 – 04.11.2017 р.)

71

доц. Квітчата Г.І.

7.

Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів

30.10.2017 р.

м. Рівне, цикл ТУ

(25.10 – 23.11.2017 р.)

36

проф. Цубанова Н.А.

8.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

17.10.2017 р.

м. Харків, цикл ПА

(02.10 – 02.11.2017 р.)

16

доц. Домар Н.А.

9.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

01.11.2017 р.

м. Харків, цикл ТУ

(01.11 – 14.11.2017 р.)

33

проф. Шульга Л.І.

10.

Відомий пропагандист здорового способу життя – М. Амосов

03.11.2017 р.

м. Харків, цикл ТУ

(01.11 – 30.11.2017 р.)

74

доц. Пересадько І.Г.

Лекції за тематикою „Здоровий спосіб життя” (01.09.2016 – 30.06. 2017 р.)

№ з/п

Тема

Місто проведення

Кількість слухачів

Лектор

1.

Перша невідкладна допомога при отруєнні грибами (неїстівними та умовно їстівними)

м. Рівне

(06.09 – 05.10.2016 р.)

32

проф. Цубанова Н. А.

м. Чернігів

(28.09 – 11.10.2016 р.)

36

доц. Пересадько І. Г.

м. Харків

(10.01 – 08.02.2017 р.)

64

проф. Пімінов О. Ф.

2.

Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів

м. Вінниця

(07.09 – 20.09.2016 р.)

16

доц. Губченко Т. Д.

м. Житомир

(08.11 – 07.12.2016 р.)

37

доц. Кузнєцова В. М.

м. Полтава

(08.02 – 21.02.2017 р.)

55

доц. Лукієнко О. В.

3.

Небезпека – СНІД

м. Вінниця

(07.09 – 06.10.2016 р.)

51

проф. Цубанова Н. А.

м. Одеса

(10.10 – 25.10.2016 р.)

68

доц. Бур’ян К. О.

м. Харків

(20.02 – 22.03.2017 р.)

82

доц. Квітчата Г. І.

4.

Основні чинники, що формують здоровя людини

м. Харків

(19.09 – 19.10.2016 р.)

11

доц. Домар Н. А.

5.

Артеріальна гіпертензія

м. Чернігів

(28.09 – 29.10.2016 р.)

81

доц. Квітчата Г. І.

м. Харків

(20.02 – 22.03.2016 р.)

19

проф. Пімінов О. Ф.

6.

Алкоголізм – погляд на проблему

м. Одеса

(10.10 – 10.11.2016 р.)

54

доц. Лукієнко О. В.

7.

Профілактика захворювань порожнини рота

м. Харків

(01.11 – 14.11.2016 р.)

51

доц. Якущенко В. А.

м. Харків

(20.02 – 04.03.2017 р.)

61

проф. Шульга Л. І.

8.

Профілактика туберкульозу

м. Дніпро

(15.11 – 28.11.2016 р.)

35

доц. Шевченко В. О.

м. Харків

(06.03 – 05.04.2017 р.)

25

доц. Губченко Т. Д.

9.

Інформаційне перенавантаження – фактор виникнення захворювань

м. Харків

(01.11 – 30.11.2016 р.)

67

проф. Шульга Л. І.

м. Чернігів

(05.04 – 19.04.2017 р.)

32

доц. Ролік С. М.

м. Чернігів

(05.04 – 06.05.2017 р.)

80

проф. Шульга Л. І.

доц Огарь С. В.

10.

Соціальні аспекти наркоманії

м. Дніпро

(15.11 – 14.12.2016 р.)

41

доц. Ролік С. М.

11.

Обмороження. Принципи первинної медичної допомоги

м. Харків

(10.01 – 23.01.2017 р.)

22

доц. Якущенко В. А.

м. Полтава

(08.02 – 10.03.2017 р.)

51

доц. Домар Н. А.

12.

Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся.

м. Чернівці

(11.05 – 09.06.2017 р.)

45

доц. Бур’ян К. О.

 

Протягом усього часу існування людства особливого значення набували та набувають питання відповідального ставлення та сприяння здоров’ю дітей та молоді, тому що немає більш цінного за здоров’я людини.

Лекції за тематикою «Здоровий спосіб життя» (03.09.2015 - 14.06.2016 р.)

 
№ п/п Тема  Місто проведення Кількість. слухач. Лектор
1. Характеристика ВИЧ(СПИД). Диагностические критерии, пути заражения. Этиопатогенез, клиническая картина, принципы лечения и профилактики

м. Вінниця

(28.09 – 10.10.2015)

36

доц. Ролік С.М.

м. Вінниця

(28.09 – 27.10.2015)
8 проф. Цубанова Н.А.
м. Дніпропертовськ (10.11 – 09.12.2015) 28 доц. Шевченко В.О.
м. Дніпропертовськ (10.11 – 09.12.2015) 29 доц. Ролік С.М.
м. Полтава (16.02 – 17.03.2016) 36 доц. Лукієнко О.В.
м. Вінниця (03.03 – 05.04.2016) 58 проф. Цубанова Н.А.
м. Чернігів (05.04 – 06.05.2016 66 ст. викл. Трутаєв С.І.
м. Чернівці (11.05 – 11.06.2016) 18 доц. Бур'ян К.О.
2. Соціальні та профілактичні аспекти гепатитів м. Вінниця (28.09 – 27.10.2015) 63 доц. Кузнєцова В.М.
м. Дніпропертовськ (10.11 – 23.11.2015) 29 доц. Губченко Т.Д.
м. Полтава (16.02 – 29.02.2016) 22 ст. викл. Трутаєв С.І.
м. Вінниця (03.03 – 05.04.2016) 9 доц. Кузнєцова В.М.
м. Чернівці (30.05 – 11.06.2016) 33 доц. Якущенко В.А.
м. Одеса (03.09 – 02.10.2015) 55 проф. Супрун Е.В.
3. Профілактика захворювань порожнини рота м. Одеса (03.09 – 16.09.2015) 29 проф. Шульга Л.І.
м. Чернігів (05.04 – 18.04.2016) 39 проф. Шульга Л.І.
м. Рівне (16.05 – 14.06.2016) 10 проф. Шульга Л.І.
4. Социальные аспекты наркомании. Алкоголизм. Артериальная гипертензия. Отравление грибами м. Одеса (03.09 – 02.10.2015) 17 доц. Квітчата Г.І.
5. Профілактика туберкульозу м. Рівне (16.05 – 14.06.2016) 39

проф. Шульга Л.І.

 

Загартовування організму і його вплив на здоров"я людини

Профілактика туберкульозу

Здоровий спосіб життя з Амосовим М.М.

  

 

 

 

Кафедрою загальної фармації та безпеки ліків ІПКСФ НФаУ проводиться інформаційна та комунікаційна робота з цільовою аудиторією, а саме з фахівцями фармації (провізорами та фармацевтами) і медицини (лікарями) на циклах підвищення кваліфікації.

Підготовка висококваліфікованих фахівців фармації мало не основний фактор з тих, що якісно впливають на ефективність функціонування усієї фармацевтичної галузі.

Сьогодні розвиток ринку освітніх послуг, що надаються окрім НФаУ ще досить великою кількістю різноманітних вищих навчальних закладів (і не лише фармацевтичного профілю), відбувається особливо жваво. З огляду на це, профорієнтаційна робота в НФаУ є особливо необхідною.

Діяльність, яка проводиться співробітниками кафедри загальної фармації та безпеки ліків, принципово відрізняється від такої на навчальних кафедрах, по-перше, тим, що вона проводиться протягом усього року і, в основному, на виїзних циклах. По-друге, ця робота ведеться не з учнями шкіл, а з їх батьками, родичами та близькими. До того ж, ця аудиторія вже має повну уяву не лише про навчання на фармацевтичному факультеті ВНЗ, але й безпосередньо про професійну діяльність на місцях.

Звичайно, контингент не має необхідності в одержанні інформації про професію взагалі, бо фахівці в ній працюють. Проте розповідь про те, як відбувається освітній процес в НФаУ сьогодні, викликає у слухачів не вдавану, а щиру зацікавленість. Адже більша частина з тих, кому сьогодні необхідне підвищення кваліфікації, навчались саме в стінах НФаУ. Для максимально повного повідомлення про НФаУ, до комплекту інформаційних матеріалів входять: газета НФаУ «Молодість фармації» (спецвипуск для абітурієнтів), правила прийому, рекламні проспекти про НФаУ (характеристика факультетів, спеціальностей та ін.), спеціальне видання про НФаУ, відеороліки тощо.  

Імідж НФаУ характеризується своїм яскравим життєвим різнобарв’ям. Тому, безперечно, під час проведення такої інформаційно-комунікативної роботи вкрай важливо мальовничо висвітити багатогранне життя Alma mater. Наукова, суспільна, творча діяльність та студентське життя-буття у навчальний та вільний час – все-все освітлюється під час профорієнтаційної роботи.

SQ

2015 р.

Показники

2016 р.

2017 р.

2018 р.

2019 р.

2020 р.

Профробота за областями

107

Вінницька

134

-

 105  114  

86

Дніпропетровська

89

-

 111 111  

-

Житомирська

55

-

 -  -  

101

Одеська

141

161

 236 105  

102

Полтавська

83

153

 137  203  

63

Рівненська

118

139

 115 109  

329

Харківська

465

692

669 520  

78

Чернівецька

69

63

 - 61  

307

Чернігівська

317

125

 584  360  

1173

Всього за роками

1471

1333

 1957  1583

 

 Грудень 2019 рpng

листопад 2019 рpng

Жовтень 2019

ОСШ 111

вересень 19

06

profmay

 

квіт

03

 проф лютий

des

1

жов

вер

профориентация июнь

травень проф

 апрель

март

 

січень лютий 2018

січень-лютий_2018.ppt

7

h 

4

5

3

s

2019 р.

 

2018 р.

Проведено кафедрою

Семінар для завідувачів однопрофільних кафедр «Досвід впровадження іспиту Крок 3 у післядипломну фармацевтичну освіту»

м. Харків, 25 квітня 2018 р.                                                                    

ІІ науково-практична Інтернет конференція з міжнародною участю «Фармацевтична наука та практика: проблеми, досягнення, перспективи розвитку»

м. Харків, 27 квітня 2018 р.

Прийнято участь

ІІ Міжнародна науково-практична дистанційна конференція «Сучасні аспекти створення екстемпоральних, алопатичних і косметичних лікарських засобів»

м. Харків, 1-2 березня 2018 р.

VІ міжнародна науково-практична дистанційна конференція «Менеджмент та маркетинг у складі сучасної економіки, науки, освіти, практики»

м. Харків, 22-23 березня 2018 р.

II International scientific and practical conference «Medical Drugs for Humans. Modern Issues of Pharmacotherapy and Prescription of Medicine».

March 28-29, 2018 Kharkiv

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Застосування методів лікування і апіпрепаратів у медичній, фармацевтичній та косметичній практиці»

м. Харків, 29-30 березня 2018 р.

І міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження»

м. Харків, 5 квітня 2018 р.

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена 80-річчу з дня народження д. фарм. н, професора О.М. Гайдукевича

м. Харків, 12-13 квітня 2018 р.

XXV International Scientific and Practical conference of young scientists and student

April 18-20, 2018 Kharkiv

ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Нанотехнології у фармації та медицині»

м. Харків, 19-20 квітня 2018 р.

27 квітня 2018 року відбулась ІІ науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Фармацевтична наука: проблеми, досягнення, перспективи розвитку»

Шановні колеги! 27 квітня 2018 р. на базі кафедри загальної фармації та безпеки ліків ІПКСФ НФаУ проходить ІІ науково-практичнаінтернет-конференція з міжнародною участю «Фармацевтична наука: проблеми, досягнення, перспективи розвитку»

 Дякуємо за співпрацю!

Сборник_ИПКСФ_2018.pdf

Співробітники кафедри приймали участь у науково-практичних заходах НФаУ

2017 рік

Проведено кафедрою

Семінар-нарада для завідувачів однопрофільних кафедр «Самостійна робота слухачів у системі післядипломної фармацевтичної освіти»

м. Харків, 24 березня 2017 р.

Прийнято участь

IX науково-практична конференція «Фармакоекономіка в Україні: стан та перспективи розвитку»

м. Харків, 23 березня 2017 р.

І Міжнародна науково-практична конференція «Ліки – людині. Сучасні проблеми фармакотерапії і призначення лікарських засобів»

м. Харків, 30-31 березня 2017 р.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання практичної підготовки студентів НФаУ в Україні та за кордоном»

м. Харків, 06 квітня 2017 р.

Українська науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Нанотехнології у фармації та медицині»

м. Харків, 19-20 квітня 2017 р.

XXIV міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів»

м. Харків, 20-21 квітня 2017 р

ІІІ міжнародна науково-практична конференція «Соціальна фармація: Стан, проблеми та перспективи»

м. Харків, 25-28 квітня 2017 р.

І науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Підготовка спеціалістів фармації в рамках концепції «Навчання протягом життя (life long learning)»: наука, освіта, практика»

м. Харків, 16-17 травня 2017 р.

ХІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Управління якістю у фармації»

м. Харків, 19 травня 2017 р.

Міжнародна науково-практична конференція «Промислова фармація: етапи становлення та майбутнє»

м. Харків, 29-30 вересня 2017 р.

ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Технологічні та біофармацевтичні аспекти створення лікарських препаратів різної направленості дії»

м. Харків, 14-15 листопада 2017 р.

 

2016 рік

Проведено кафедрою

I науково-практична Інтернет -конференція з міжнародною участю «Фармацевтична наука та практика: проблеми, досягнення, перспективи розвитку»

м. Харків, 24-25 березня 2016  р.

Прийнято участь

II Міжнародна науково-практична Internet-конференція «Теоретичні та практичні аспекти дослідження лікарських рослин»

м. Харків, 21-23 березня 2016 р.

ІV міжнародна науково-практична Internet конференція «Менеджмент та маркетинг у складі сучасної економіки, науки, освіти, практики»

м. Харків, 24-25 березня 2016 р.

ХХХІІI Всеукраїнська  науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів «Ліки – людині. Сучасні проблеми фармакотерапії і призначення лікарських засобів»

м. Харків, 08 квітня 2016 р.

ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Актуальні питання створення нових лікарських засобів»

м. Харків, 21 квітня  2016 р.

Науково-практичний симпозіум «Клінічна фармація: від експериментальної розробки лікарських засобів до стандартизації фармацевтичної допомоги. Сучасні підходи до розробки, стоврення та застосування інноваційних рослинних лікарських засобів: фітонірінг та фітотерапія»

м. Харків, 15 вересня 2016 р.

VІІ Національний  конгресу патофізіологів України з міжнародною участю «Патофізіологія і фармація: шляхи інтеграції»

м. Харків, 5-7 жовтня 2016 р.

V міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні досягнення фармацевтичної технології та біотехнології»

м. Харків, 18 листопада 2016 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Науково-методичні підходи до створення фітозасобів для терапевтичної стоматології : метод. рек. / Л. І. Шульга, О. Ф. Пімінов, Г. І. Квітчата та ін. - Х. : НФаУ, 2018. - 48 с.