Тривалість прийому лікарями первинної ланки в 67 країнах світу становить від 48 секунд в Бангладеш до 22,5 хвилини в Швеції. В середньому, половина населення планети не може розраховувати більше, ніж на 5 хвилин уваги лікаря. До такого висновку прийшли автори дослідження, опублікованого в BMJ, пише Reuters.

Дослідники вивчили 178 робіт, присвячених тривалості лікарських оглядів та складених в 67 країнах. Виявилося, що в 18 країнах, в яких проживає близько половини населення планети, прийом фахівцем первинної ланки триває менше 5 хвилин. Ще в 25 країнах тривалість лікарського огляду становить до 10 хвилин.

Автори зазначили, що в розвинених країнах час консультації поступово зростає. Так, в США тривалість прийому у лікаря щорічно зростала на 12 секунд і тепер дорівнює 20 хвилинам. При цьому в країнах з низьким і середнім рівнем доходу тривалість консультації навпаки скорочується, що пов'язано з ростом числа пацієнтів. У Китаї, наприклад, лікар приділяє пацієнтові в середньому 2 хвилини.

На думку вчених, маленька тривалість огляду лікарем знижує якість медичної допомоги і підвищує ризик вигоряння медичних працівників. Що стосується відчуття задоволеності пацієнта, то воно не так сильно залежить від тривалості консультації. «Навіть якщо на пацієнта буде відводитися 30-40 хвилин лікарського часу, немає гарантій, що пацієнт залишиться задоволений», – заявив один з авторів дослідження д-р Ірвінг.

http://www.remedium.ru