Антибіотики та інші ліки загрожують прісним водоймам у всьому світ. Про це відкриття вчених з університету Неймегена (Нідерланди) повідомило видання Environmental Research Letters.

Відзначається, що високі концентрації лікарських речовин становлять серйозну небезпеку для екосистем.

«Високі концентрації антибіотика можуть вбивати мікробів, що живуть в природних водоймах, а це буде порушувати ланцюги харчування», – каже дослідник Рік Олденкамп.

Висока концентрація антибіотиків може також вбивати корисні мікроорганізми в очисних спорудах, що призведе до забруднення водойм.

У повідомленні зазначено, що найбільша концентрація спостерігається в антибіотика ципрофлоксацину та засобу від епілепсії карбамазепіну.

Стійкість до антибіотиків являє собою загрозу для здоров'я людини і тварин у всьому світі, і необхідні ключові заходи для зниження ризиків, пов'язаних з генами стійкості до антибіотиків, які виникають у навколишньому середовищі. Ці заходи включають в себе визначення критичних точок контролю, розробку надійних процедур спостереження і оцінки ризику, а також впровадження технологічних рішень, які можуть запобігти забрудненню навколишнього середовища бактеріями і генами, стійкими до антибіотиків.

 Вчені всього світу сьогодні обговорюють основні прогалини в знаннях, майбутні потреби в дослідженнях, а також політику і варіанти управління, яким слід приділити пріоритетну увагу для боротьби зі стійкістю до антибіотиків та їх концентрацією у навколишньому середовищі.

Джерела:  за матеріалами http://aspekty.nethttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25817583