Революційна технологія, розроблена дослідницькою групою Trabolsi з Нью-Йоркського університету Абу-Дабі (NYUAD), може значно поліпшити життя пацієнтів з цукровим діабетом.

Вчені з ОАЕ розробили технологію виробництва пероральної системи доставки інсуліну, яка без ризику побічних ефектів зможе замінити традиційні часті підшкірні ін'єкції.

Дослідники з NYUAD розробили наночастки зі стійкими до дії шлункового соку ковалентними органічними наночастками (nCOF), що виконують функцію каркаса, в який завантажується інсулін.

Систему вже пройшла клінісні дослідження на  пацієнтах з діабетом. Було підтверджено її ефективність у глікемічному  контролі: нанопрепарат нормалізував рівень цукру протягом двох годин після прийому.

У порівнянні з існуючими технологіями пероральної доставки інсуліну, система, розроблена в NYUAD, має низку переваг, такими, як:

- биосумісність;
- висока стабільність в агресивному кислотному середовищі шлунку;
- специфічність і точність (потрібна кількість інсуліну вивільняється в залежності від поточного рівня глюкози в крові пацієнта).
За словами розробників, препарат на основі nCOF швидко реагує на підвищення рівня цукру в крові, але негайно «відключається», якщо виникає ризик передозування інсуліном. Вони вже подали патентну заявку на цю інноваційну технологію.

Розробка нанопрепарату проводилася у співпраці з міжнародною групою дослідників з Алжиру, Іспанії, Саудівської Аравії і Великобританії. Проект виконувався за допомогою базової платформи NYUAD.

За матеріалами https://pharma.net.ua/